آموزش مانیکور در خانه – مدرسه ناخن نیلانیک

 

در این مطلب می خواهیم بهترین روش مانیکور در خانه را به شما آموزش دهیم، که شامل آموزش مانیکور ناخن و ابزار لازم برای مانیکور در خانه است.

هیچ روشی نمی‌تواند مانند یک مانیکور خوب حال ناخن هات را خوب کند. با این حال مانیکور خوب هزینه دارد. امکان دارد شما بخواهید خودتان در خانه این کار را انجام دهید. مانیکور در خانه ممکن است به دلیل ترسی که از تجربه‌ی قبلی خود داشته باشی در اول ترسناک دیده شود.

روشی که در ادامه آموزش می دیم، روندی مرحله ‌به ‌مرحله است که این تضمین را می‌دهد که می‌توانی مانیکور حرفه‌ای را در خانه انجام دهید. نقطه قوت این مطلب این است که این آموزش ارزان و کم هزینه است.

وسایل مورد نیاز برای مانیکور در خانه :

 • پولیش ناخن
 • تمیزه کننده پولیش ناخن
 • تمیزکننده‌ی کتان
 • ناخن‌گیر
 • سوهان ناخن
 • تمیزکننده‌ی پوست
 • لایه‌بردار پوست
 • مرطوب‌کننده
 • یک تشت
 • آب گرم برای خیس کردن
 • شستن صورت
 • ماده‌ی مخصوص مالش دادن

 

مرحله‌ی اول مانیکور در خانه: به ناخن‌های خود شکل دهید

قبل از شروع مانیکور باید اگر لاکی از قبل بر روی ناخنت باقی مانده است را تمیز کنی و بعد ناخنت را بگیری. خیس کردن ناخن هات چند ثانیه قبل از گرفتن آن‌ها باعث می‌شود تا ناخن‌هات نشکنند.وقتی که ناخن‌هایت را گرفتی، می‌تونی با سوهان به ناخن‌هات شکل بدی. توصیه می‌شود تا ناخن‌هایت را به‌ صورت دایره‌ای و یا زاویه‌های منحنی سوهان‌ بکشی.

فلزات و مواد خشن باعث می‌شود تا ناخن‌هایت مرتب نشوند. استفاده از سوهان ناخن بلوره‌ای می‌تواند انتخاب خوبی باشد. وقتی که به ناخن‌هات شکل دادی، از یک سوهان نرم استفاده کن تا بتونی به قسمت بالایی و نوک ناخن‌ها شکل مناسبی بدهی. باید سطح مناسبی ایجاد کنی ولی یادت باشه اگر ناخن‌ها نرم نشوند، لاک ناخن می‌تواند لیز شود.

مرحله دوم مانیکور در خانه: خیس کردن و لایه‌برداری

این مرحله مطمعنا بهترین مرحله‌ی مانیکور است. بهتر است تا دست‌هات را در آب ولرم قرار بدی. کمی آب گرم داخل تشت بریزی و مطمعن شی که دمای مناسبی داشته باشد. یک ماده‌ی تمیزکننده به آب اضافه کن. تمیزکننده‌ی صورتت می‌تواند در این مرحله برات کاربرد خوبی داشته باشد. هر عامل قلیایی می‌تواند پوستت را خشک کند و لایه‌های خشک پوستت را نیز از بین ببرد. با  اینکه این حالت قبل از مرتب کردن لایه‌های اضافی ضروری است، اما خیس کردن بیش‌ از حد می‌تواند به پوست و ناخنت آسیب بزند.

وقتی که دست‌هات را خیس کردی، لایه‌برداری مناسب از دست‌ها را انجام بده. لایه‌برداری با روند سایشی می‌تواند به روش مناسب پوست مرده را از بین ببرد. دست‌هات را با آب تمیز شسته و سپس خشک‌کن.

مرحله سوم مانیکور در خانه: تمیزکاری و مرتب کردن لایه‌های برداشته‌شده

اضافه کردن کمی لایه‌بردار قبل از شروع کار و حفظ کردن آن برای مدتی می‌تواند نتیجه‌ی خوبی داشته باشد. سپس از یک تمیزکننده استفاده کن تا لایه‌ی موردنظر را برداری. مطمئن شو که در مسافت طولانی‌تر این ماده را نمی‌کشی. این حالت می‌تواند به پوست آسیب‌زده و مانع رشد ناخن شود.

وقتی که با پوستت کار می‌کنی باید با آرامش کامل رفتار کنی. مطمئن شو که با فشار و نیروی بیش ‌ازحد این کار را انجام نمی‌دی. با ناخن‌گیر گوشه‌های برآمده را بردار. پوست روی ناخن می‌تواند از ناخن در برابر عفونت‌های باکتریایی جلوگیری کند. بنابراین اگر به این بخش آسیب بزنی احتمال دارد که به ناخنت آسیب‌زده باشی. وقتی که پوستت را تمیز کردی، ناخن‌های آویزان شده از گوشه‌های ناخنت را تمیز کن.

مرحله چهارم مانیکور در خانه: مرطوب‌سازی

حالا که دست‌هات تمیز و مرطوب هستند، از یک کرم مرطوب‌کننده‌ی خوب استفاده کن و دست‌هات را با آن مالش بده. این کار باعث می‌شود تا آب کافی به پوستت رسیده و آن را مرطوب کند. اگر مرطوب‌کننده‌ی خوب دم دست نداری، می‌توانی از روغن موردعلاقه‌ت استفاده کنی.

مرحله پنجم مانیکور در خانه: با پولیش ناخنت را مرتب کن

این مرحله کاملاً اختیاری است زیرا امکان دارد دوست نداشته باشی تا از پولیش ناخن استفاده کنی. اگر برنامه دارید که کمی رنگ به ناخن بدی، نباید بر روی ناخن‌هات عامل مرطوب‌کننده‌ای وجود داشته باشد؛ زیرا رطوبت نمی‌گذارد رنگ به ناخنت بچسبد. از یک‌ لایه‌ی کتان استفاده کن تا کرم اضافی را از روی سطح ناخن خود تمیز کرده باشی.

ایده ای برای ناخن های خشک برای مانیکور در خانه

اگر ناخنت ضعیف و شکننده باشد، ایده‌ی خوب برای این وضعیت ایجاد لایه‌ی مناسب بر روی ناخن است. برای این کار لاکی که دوست داری به ناخن هات بزن و اجازه بده تا برای چند ثانیه خشک شود. بعد یک لایه‌ی دیگر لاک بزن. برای درخشان کردن لاکت می‌توانی لایه‌ی دیگری به ناخن اضافه کنی. بهترین راه برای حفظ مانیکور اضافه کردن یک لایه لاک به قسمت بالایی ناخن است. این حالت باعث می‌شود تا ظاهر ناخنت بهتر شود.

اگر رنگ زده‌ شده بر روی ناخن پخش شد آن را به‌آرامی تمیز کنی. از سشوار استفاده نکن چون سشوار می‌تواند رنگ را زیاد داغ‌کرده و باعث لایه‌لایه شدن آن شود. می‌تونی ناخن‌هات را در زیر یک فن خشک‌ کنی، ولی اگر ناخن‌هات را خیلی به فن نزدیک کنی، زیر لاک ناخن‌هات حباب‌هایی به وجود میاد.

به همین راحتی! ناخن‌های تمیز، زیبا و باکیفیت عالی در خانه ایجاد کردی، که با انجام این مراحل در خانه توانسته‌ای مقدار زیادی پول صرفه‌جویی کنی!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.