رهایی-از-ناخن-های-زرد

ناخن‌های زرد:

ناخن‌ها وضعیت جسمانی و سلامتی هر فردی را نشان می دهند و از روی ظاهر ناخن‌ها می‌شود بعضی بیماری‌ها را تشخیص داد وقتی که رنگ آنها تغییر می کند، بیشتر به دلیل گرفتن عفونت قارچی ناخن و یا به دلیل حساسیت ناخن‌ها به لوازم ناخن و لاک‌ها است. گاهی ناخن‌های زرد رنگ نشانه ای از بیماری جدی‌تری هست مثل بیماری‌های مزمن ریوی، مشکلات اعضا و جوارح داخلی، انسداد لنفاوی و حتی آرتریت روماتوئید. برای این که بیشتر در مورد ناخن های زرد و نحوه رفع آن بدونی ، پیشنهاد می کنیم حتما تا آخر مقاله رو بخونی.

علت های احتمالی ناخن زرد:

اگر ناخن‌های ما توسط رنگ ها یا محصولات آرایشی آسیب دیده باشند، با رشد ناخن جدید، باید رنگ آن به حالت نرمال، سالم و روشن برگردد. اگراین اتفاق نیفتاد، ممکن است نشانه ی بیماری‌ای در بدن ما باشد. بعضی وقت ها ناخن های زرد نشان دهنده کمبود ویتامین یا مواد معدنی است که باعث تبدیل آن‌ها به رنگ زرد می‌شود. در این شرایط با تزریق مولتی ویتامین یا مصرف قرص‌های مکمل، مشکل زردی ناخن‌ها رفع خواهد شد.

بعضی از ناخن‌ها که با چند بار درمان، زرد باقی می‌مانند، می‌تواند نشانه بیماری تیروئید، پسوریازیس یا دیابت باشد. در قسمت های کمتر دیده شده، ناخن‌های زرد می‌توانند وجود سرطان پوست را نشان دهند.

چگونگی رهایی از ناخن های زرد :

درمان ناخن های زرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. به احتمال زیاد، ناخن های ما به علت عفونت و یا محصولات مختص ناخنی که استفاده می‌کنیم رنگ شان عوض شده است. در ادامه یک سری داروی خانگی معرفی شده است که می‌توانند کمک کننده باشند ولی این داروها برای تمامی موارد کاربرد ندارد و لازم است در صورتی که رفع نشد، به پزشک مراجعه نماییم.

رهایی از ناخن های زرد و روغن درخت چای:

اگر ناخن ها به دلیل عفونت باکتریایی یا قارچ رنگ شون عوض شده باشد، روغن چوب چای را می‌تونیم امتحان کنیم. یک یا دو قطره از روغن چای را با روغن‌های دیگر مانند روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن جوجوبا مخلوط می کنیم و مخلوط آن را روی ناخن‌های آسیب دیده می کشیم. یک مطالعه نشان داده است که روغن درخت چای می تواند به طور موثر از رشد قارچ ناخن جلوگیری کند.

رهایی از ناخن های زرد و جوش شیرین:

قارچ فقط در محیطی رشد می کند که سطح pH آن اسیدی است. خیساندن پا یا انگشتان پا در آب گرم با سودا ممکن است از گسترش قارچ جلوگیری کند. سودا به خاطر داشتن پتاسیم محیطی قلیایی ایجاد می‌کند و در طول دوره‌های مختلف، ناخن های شما را خیلی شفاف‌تر می‌کند.

رهایی از ناخن های زرد و روغن پونه کوهی:

 روغن پونه کوهی خواصیت های ضد میکروبی دارد که در برابر باکتری‌ها و قارچ‌ها بسیار موثر است، حتی اگر این گیاه نتواند بطور کامل بیماری و قارچ را از بین ببرد، درمانی بی‌خطر است که برای ناخن‌ها خیلی مفید است.

رهایی از ناخن های زرد و آب اکسیژنه:

ثابت شده است که پراکسید هیدروژن به سفید شدن دندان ها کمک می‌کند مخصوصا وقتی که با سودا ترکیب شود. از این ماده در ترکیبات خمیر دندان‌های سفید کننده استفاده می‌شود. پراکسید هیدروژن دارای قابلیتی است که باعث از بین بردن لکه‌ها می‌شود. این یعنی درمانی عالی برای ناخن‌هایی که تغییر رنگ داده است. ناخنی که تیره شده، می‌تواند به لایه‌های زیرین ناخن نفوذ کند و دائما باعث تغییر رنگ ناخن‌ها شود.پراکسید هیدروژن می‌تواند به عمق ناخن‌ها برسد و رنگ لایه‌های زیرین را روشن کند. مخلوط کردن پراکسید هیدروژن با آب گرم و خیساندن ناخن‌ها ممکن است لکه‌ها را محو کند و اضافه کردن پودر سودا اثرش را بیشتر می کند.

رهایی از ناخن های زرد و ویتامین E:

ویتامین E به سلامت سلول‌ها و همچنین افزایش رطوبت پوست، مو و ناخن‌ها کمک می کند. از آنجا که ویتامین E باعث رشد سالم ناخن‌ها می‌شود، می‌توان آن را به صورت موضعی یا به صورت خوراکی استفاده کرد تا ناخن ها به سرعت رشد کنند و سلول‌های سالم جای سلول‌‌های قدیمی را بگیرند.

رهایی از ناخن های زرد و داروهای تجویزی:

 اگر ناخن های زرد ما به دلیل قارچ یا باکتری ایجاد نشده باشد، می‌توانیم برخی از روش‌های نام برده در بالا را امتحان کنیم تا پاک شوند. ولی اگر زرد شدن به وسیله قارچ و یا باکتری ایجاد شده باشد، روش‌های بالا خیلی موثر نیستند.مخصوصا اگر به دلیل بیماری‌های قلبی عروقی، لنفاوی و تیروئیید ایجاد شده باشد باید حتما به پزشک مراجعه کنیم.

چگونه از زرد شدن ناخون ها جلوگیری کنیم ؟

با مراقبت از بهداشت ناخن می‌تونیم از تغییر رنگ ناخن جلوگیری کنیم. مراقب باشیم به سالن‌های ناخن و اسپایی که ممکن است عفونت های قارچی و بیماری‌های ناخن را به ما منتقل کند، نرویم. یک مانیکوریست خوب از یک کیت مانیکور تمیز و ضدعفونی شده و یا جدید برای هر فرد استفاده می کند.

سعی کنیم به جای استفاده از استون برای پاک کردن ناخن‌ها از لاک پاک کن‌هایی که ویتامین E دارند و فاقد استون است استفاده کنیم.

 

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.