nail-specialist

برای متخصص ناخن شدن لازم است ابتدا توصیه ها و نکات مهم و کاربردی درباره این حرفه تخصصی را یاد بگیرید و بعد از آموزش های لازم و تخصصی یک ناخن کار حرفه ای شوید!

امروزه در بسیاری از سالن های زیبایی و آرایشگاه های زنانه خدمات مخصوصی برای زیباتر شدن ناخن ها ارائه می شود که معمولا مشتریان بسیار زیادی نیز دارد. اگر شما نیز به انجام کارهای مختلف مربوط به ناخن ها علاقه مند هستید و تمایل دارید یک متخصص ناخن حرفه ای شوید بهتر است ابتدا با نکات و توصیه هایی که در این قسمت به آن اشاره خواهیم کرد آشنا شوید و سپس اقدامات لازم برای متخصص ناخن شدن را انجام دهید. با ما همراه باشید!

آشنایی با شکل کلی ناخن و قسمت های مختلف آن

ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند و در ناحیه کوچکی از نوک انگشتان دست و پا رشد می کنند. به ناخن های خود نگاه کنید و با توجه به توضیحاتی که در ادامه می خوانید با آناتومی و شکل کلی ناخن بیشتر آشنا شوید. شما به عنوان یک ناخن کار باید تما قسمت های مربوط به آناتومی ناخن را به درستی بشناسید!

آناتومی ناخن

ناحیه سفید رنگ بالای ناخن که با رشد کردن ناخن ها از انگشت بیرون می آید را معمولا با نام لبه آزاد ناخن ( free edge ) معرفی می کنند.
قسمت مرکز ناخن که معمولا رنگ آن با لبه آزاد ناخن متفاوت بوده و به انگشت نیز چسبیده است را صفحه ناخن ( nail plate ) می نامند.
پایین ترین قسمت ناخن که معمولا رنگ سفید و حالت هلالی دارد را ماهک ناخن ( lunula ) نامیده اند و آن هم به دلیل شباهت این قسمت از ناخن به هلال ماه است.
به پوست نازک و ظریفی که روی ماهک ناخن وجود دارد کوتیکول ( cuticle ) می گویند. کوتیوکل از ناخن در برابر آلودگی و عفونت محافظت می کند.

بهترین روش های خانگی برای حفظ سلامت ناخن ها

یک ناخن کار باید اطلاعات کامل و مفیدی از روش های مراقبت از ناخن داشته باشد و این اطلاعات را به مشتریان و مراجعه کنندگان خود منتقل کند. هرچه اطلاعات شما در زمینه کاری خود بیشتر باشد مطمئنا اعتماد بیشتری به کار و حرفه شما خواهند داشت و از این طریق مراجعه کننده بیشتری نیز خواهید داشت.

محکم شدن ناخن ها با مواد غذایی

استفاده از مواد طبیعی و سالم در رژیم غذایی نقش بسیار موثری در تقویت، رشد، استحکام و زیبایی ناخن ها دارد. با بهترین مواد غذایی موثر در تقویت ناخن ها آشنا شوید و با گنجاندن ای مواد غذایی در رژیم خود از فواید بی شمار ان بهره مند شوید. از مواردی که در این مقاله به آن اشاره شده است می توان به مواد غذایی حاوی پروتئین، زینک، بیوتین و … اشاره کرد.

معرفی کامل ابزار مانیکور و پدیکور ناخن

برای اینکه به یک ناخن کار حرفه ای تبدیل شوید قبل از آموزش های تخصصی لازم است با ابزارها و وسایل اولیه برای مانیکور و پدیکور ناخن آشنا شوید و سپس بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید. برای آشنایی کامل با ابزارهای مانکیور و پدیکور روی نوشته آبی رنگ کلیک کنید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. معرفی کامل ابزار مانیکور و پدیکور ناخن

چگونه ناخن ها را سوهان بکشیم؟

سوهان کشیدن به ناخن ها یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید با اصول آن آشنا شوید و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

انواع مختلف سوهان کشی و مدل دادن به ناخن

همانطور که می دانید امروزه مدل های بسیار متنوعی برای شکل دادن به ناخن ها وجود دارد و باید بدانید انتخاب مدل ناخن به سلیقه افراد بستگی دارد. شما به عنوان یک ناخن کار ابتدا باید مدل های مختلف ناخن را بشناسید، چگونگی شکل دادن به ناخن را یاد بگیرید و پس از نظرسنجی از مراجعه کنندگان خود، بهترین و مورد پسندترین شکل ناخن را برای آن ها ایجاد نمایید.

آشنایی با سوهان برقی و نحوه کار با آن

در کنار سوهان دستی و بافر ناخن استفاده از سوهان برقی نیز کاربرد بسیار زیادی در فرم دادن به ناخن ها دارد. برای اینکه بتوانید با این ابزار بهتر کار کنید لازم است ابتدا با اجزای مختلف آن و کاربرد هر یک از اجزا سوهان برقی بیشتر آشنا شوید.

آموزش لاک زدن به ناخن ها با روش درست و اصولی

لاک ناخن یکی از مواردی است که نقش بسیار موثری در افزایش زیبایی دست ها دارد. گزینه های مختلف و رنگارنگی برای انتخاب لاک ناخن وجود دارد که می توانید متناسب با موقعیت، استایل و … یک رنگ خاص و زیبا را برای خود انتخاب نمایید.
بعد از انتخاب رنگ مورد نظر لازم است تا لاک ناخن را بسیار دقیق و حرفه ای روی ناخن بزنید که این کار نیاز به آموزش دارد.

گاهی ممکن است در هنگام لاک زدن روی ناخن ها اشتباهاتی داشته باشید اما از اشتباه بودن آن مطلع نباشید! برای اینکه بعد از لاک زدن ظاهری زیبا و جذاب برای ناخن ها ایجاد شود لازم است ابتدا اشتباهات رایج در لاک زدن روی ناخن را بشناسید و با رعایت این نکات لاک ناخن زیبا و منحصر به فردی داشته باشید.

چگونه کاشت ناخن انجام دهیم؟
یک ناخن کار برای اینکه بتواند خدمات بهتر و بیشتری به مشتریان خود ارائه دهد باید با روش های مختلف کاشت ناخن نیز آشنا باشد. کاشت ناخن یکی از کارهای تخصصی است که باید در رابطه با آن آموزش ها لازم را ببینید. اما در حالت کلی می توانید با نحوه کاشت ناخن، ابزارها و وسایل مورد نیاز کاشت ناخن، مدل های مختلف کاشت ناخن و … آشنا شوید.

مراحل کاشت ناخن

در این مقاله اطلاعات اولیه و مفیدی در رابطه با این کار کسب نمایید.

روش های مختلف کاشت ناخن

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای کاشت ناخن وجود دارد که می توانید یکی از آن ها و یا تمام روش های مربوط به کاشت ناخن را با مراجعه به مدرسه ناخن نیلانیک, تخصصی یاد بگیرید. کاشت ناخن با فرمر، کاشت ناخن با قالب، کاور کردن ناخن ها، کاشت ژل و … همگی مواردی هستند که برای ناخن کار شدن لازم است با آن ها آشنا باشید.
کاشت ناخن – کاشت پودر و میکس و هلویی
آشنایی با روش کاشت ناخن با فرمر، قالب و کاور کردن ناخن
کاشت ناخن ژل – مزایا و معایب آن

مضرات و فواید کاشت ناخن

خوب است اطلاعاتی درباره مضرات و فواید کاشت ناخن نیز داشته باشید و در صورت لزوم آن را به مشتریان خود نیز ارائه دهید. با در اختیار گذاشتن اطلاعات کافی در اختیار مراجعه کنندگان خود می توانید آن ها را برای انتخاب این روش راهنمایی کنید.

هزینه ها و درآمد مربوط به متخصص ناخن

از آنجایی که تخصص ناخن, حرفه ای کاملا تخصصی است, باید قبل از شروع به کار آموزش های لازم را در آموزشگاه های معتبر بگذرانید و پس از گرفتن مدرک کار خود را به طور حرفه ای آغاز کنید. هزینه های مربوط به یادگیری این مهارت ها در شهرهای مختلف متفاوت بوده و براساس کاری که قرار است یاد بگیرید متفاوت خواهد بود.
به طور کلی برای یادگیری مانیکور و پدیکور، روش های مختلف کاشت ناخن، مراقبت از ناخن و … باید هزینه ای در حدود ۳ تا ۳٫۵ میلیون تومان در نظر بگیرید. بعد از یادگیری مهارت های لازم در زمینه ناخن، مطمئن باشید درآمد خوب و تقریبا زیادی خواهید داشت.

دستورالعمل های گام به گام برای مانیکور در خانه

نحوه انجام یک مانیکور ساده

نگهداری ناخن ها وظیفه هر خانم است. از نسلی به نسل دیگر راهنمایی برای مراقبت از ناخن ها، منتقل می شود. امروزه، بسیاری از سالن های زیبایی و استادان کار در آنها وجود دارد که از ناخن ها به خوبی مراقبت می کنند. با این حال، اغلب در یک مبارزه به استاد پول کافی، زمان و یا میل به اعتماد به کسی وجود ندارد. به همین دلیل هر بانو ای نیاز به دانستن نحوه درست کردن ناخن دارد. پس از تمام شدن کار ناخن های سالم، رنگ آمیزی با لاک الکل، الگوی فراطبیعی و شیک در آنها وجود دارد ،ولی آنها هنوز عالی به نظر می رسند. بنابراین، انجام مانیکور زیبا در خانه، به طوری که ناخن زیبایی خواهید داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.