Pregnancy-and-nail-care2

نگهداری از ناخن ها در دوران بارداری و داشتن ناخن‌های سالم، می‌تواند احساس خوبی به زنان باردار بدهد. در این مطلب با نکاتی در مورد رعایت و پرهیز از مواردی برای نگهداری از ناخن ها در دوران بارداری، آشنا خواهیم شد. نگهداری از ناخن ها با رعایت موارد ایمنی، خطری برای شما و جنین در دوران بارداری نخواهد داشت.

در طول دوران بارداری، هورمون ها باعث رشد بیشتر ناخن می شوند. این وضعیت برای بعضی ها نکته مثبت و برای بعضی ها به خاطر نیاز به رسیدگی بیشتر دردسر ساز است. همچنین رشد سریع باعث شکنندگی و یا ایجاد شیارهایی روی ناخن می شود.

برای نگهداری ناخن ها در دوران بارداری باید چه مواردی را رعایت کنیم:

برای نگهداری ناخن ها در دوران بارداری از رژیم غذایی متعادلی که حتما شامل بیوتین باشد استفاده کنیم. بیوتین یک ویتامین ب-کمپلکس است که نقش مثبتی در افزایش استحکام، قدرت و ضخامت ناخن دارد. این ویتامین در مواد غذایی مثل آجیل، تخم مرغ، دانه های سویا، قارچ، لوبیا، آواکادو، موز، شیر و غلات کامل وجود دارد.
اگر ناخن هایمان شکننده شده اند مطمئن شویم که کلسیم به میزان کافی مصرف می کنیم. از یک تقویت کننده بیرنگ ناخن می تونیم استفاده کنیم. همچنین بهتر است از مرطوب کننده به طور مرتب بر روی دست و ریشه ناخن استفاده کنیم.
موردی که خیلی در نگهداری از ناخن ها در دوران بارداری مفید است، پدیکور کردن مخصوصا در سه ماهه آخر است. چون خستگی را از پاها می گیرد، گردش خون را زیاد می کند و ورم را کاهش می دهد. حتی اگر شکم مان مانع از دیدن انگشتان پایمان شود به ما حس خوب زیبایی می دهد.
برای نگهداری از ناخن ها، مراقب باشیم مانیکوریست ناحیه بین قوزک پا تا پاشنه را ماساژ ندهد، چون ممکن است ایجاد انقباض کند.

اگر بخواهیم یک روش خانگی برای نگهداری از ناخن ها در منزل معرفی کنیم، می تونیم در خانه به اندازه مساوی شکر قهوه ای را با روغن زیتون مخلوط کنیم و از آن برای ماساژ پا استفاده کنیم.

برای نگهداری ناخن ها در دوران بارداری باید از چه مواردی پرهیز کنیم:

برای نگهداری ناخن ها در دوران بارداری لازم است از استفاده از بعضی محصولات ناخن پرهیز کنیم. از محصولاتی که بر پایه حلال ها هستند (لاک، آکریلیک و برخی لاک پاکن ها) دوری کنیم. این محصولات ایجاد خشکی می کنند و بوی نامطبوعی هم دارند.

یادمان باشد در دوران بارداری، به برچسب محصولات نگهداری از ناخن، خیلی دقت کنیم و از محصولاتی استفاده کنیم که ۵ Free یا حداقل ۳ Free باشند. این یعنی محصول، بدون مواد سمی شناخته شده ای مثل تولون و فرمالدید است.

از محصولات دارای استن استفاده نکنیم. در دوران بارداری برای نگهداری از ناخن ها از محصولات مخصوص کودکان استفاده شود. این یک توصیه کلی است که تقریبا در همه زمینه ها مهم است. تولید کنندگان در خصوص سلامت این محصولات دقت و حساسیت بیشتری دارند. امروزه برندهای مختلفی از محصولات آرایشی و نگهداری از ناخن مخصوص کودکان در بازار وجود دارد.
نکته آخر برای نگهداری ناخن ها در دوران بارداری، از بخارات مسموم و بوهای نامطبوع موارد آرایشی دوری کنیم. اگر در سالن یا در خانه به ناخن های خود رسیدگی می کنیم، اطمینان حاصل کنیم محیط دارای تهویه هوای مناسبی است.

درنتیجه نگهداری ناخن ها با رعایت موارد گفته شده در این مطلب، می تواند دوران بارداری را با حس خوبی همراه کند.

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.